RODINNÉ CENTRUM DEŠTNÍK

Kluby pro rodiče s dětmi  -  čeká na vás vybavená herna pro děti, posezení, povídání s dalšími maminkami u kávy či čaje.  Pro děti je od 10:00 do 10:30 hodin připraven krátký program, dle rozpisu na daný měsíc. 

PROVOZ CENTRA

ÚTERÝ      

9:30-11:30 Klub pro rodiče s dětmi  

PÁTEK 

9:30-11:30 Klub pro rodiče s dětmi   

 

KONTAKT

Rodinné centrum Deštník

Sbor Jednoty bratrské v Tunově 

28. října 543 

511 01 Turnov 

 Tel. 604 317 507 

email: bartova(zavináč)jbturnov.cz

PRVNÍ PUBERTA aneb výchova batolat

S druhou přednáškou tohoto školního roku přijel ve středu 26. 10. Martin Bukovský. Velice hezky rozkryl úskalí která číhají na rodiče malých dětí v období "vzdoru" a nabídl i způsob, jak tímto obdobím společně s dítětem projít a neztratit směr ani cíl, který by měl rodič svou výchovou stále sledovat.

VÝJEZD PRO RODINY S DĚTMI

Proběhl 21. -23. října 2016 v Dolním Maxově v podzimních Jizerských horách. Krom času být jen tak pospolu, odpočinout si, vyrazit na výlet, zahrát si zábavné společenské hry apod., jsme neváhali zařadit do programu i aktivní tvoření. Děti si vyrobily krásnou sovičku ze šišky a ženy namalovaly vlastní svícen. Zlatým hřebem pobytu pro děti byla nedělní stopovaná. Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

PREVENCE ZACHRAŇUJE

S novým školním rokem jsou tu i nové přednášky. Ta první se konala 11. října 2016. Lektorkami byly pracovnice neziskové organizace Mamma HELP, z.s. sdružující pacientky s nádorovým onemocněním prsu. Krom teoretické části nabídly posluchačkám i sdělení vlastní zkušenosti s nemocí a v neposlední řadě praktický nácvik hledání nádorů na maketě prsní tkáně.

BAZÁREK DĚTSKÉHO OBLEČENÍ

Děkujeme všem, kdo do jarního i podzimního bazárku přispěli, ať už věnováním nepotřebného oblečení či vlastním nákupem. Velmi si toho vážíme. Výtěžek z jara jsme použili na nákup cvičebních pomůcek na kluby pro rodiče s dětmi. Z výtěžku podzimního prodeje pořídíme novou dětskou kuchyňku do herny.

DĚTSKÝ DEN 

Ve středu 1. 6. 2016 jsme spolu se všemi příchozími dětmi a rodiči oslavili Den dětí. Na zahradě RC bylo připraveno několik stanovišť s hrami a úkoly, po jejichž splnění si děti mohly vybrat malou odměnu.

VÝJEZD PRO MAMINKY

Ve dnech 24. - 26. května se uskutečnil výjezd Rodinného centra pro maminky s dětmi. Ubytování bylo zajištěno v malebné chalupě Pod nosem v Hejnicích v Jizerských horách. Společně jsme podnikli výlet na Obří sud do Lázní Libverda kratší procházku do okolí. Děti si také užily velké oplocené zahrady u chalupy. Večer byl čas na společné posezení a povídání.

PŘEDNÁŠKA 

18. 5. 2016 přišli manželé Ručtí pohovořit o stále aktuálním tématu výchovy dětí. Tentokrát přednáška nesla název Motivace, odměňování, trestání a kázeň. Opět byl čas i na zodpovězení konkrétních dotazů.

PROČ DĚTI ZLOBÍ?

Další z užitečných přednášek se jmenovala "Proč děti zlobí". Proběhla v pondělí 21. 3. 2016. Přednášejícím byl ThMgr. Martin Bukovský

DÁMSKÁ JÍZDA - výroba jarních a velikonočních dekorací.

 Navečer dne 16. března 2016 se dům Jednoty bratrské v Turnově proměnil v tvůrčí dílnu ryze dámského obsazení. Fajn atmosféra, povedené výrobky!

DĚTSKÝ KARNEVAL

Dětský karneval byl naplánován na neděli 28. února 2016 a nesl název "Pojďte s námi do Zoo"

Na dobrodružnou výpravu se děti vydaly za doprovodu loutky opičky Sisi. Byly připraveny hry, soutěže i písničky, zkrátka vše, co ke karnevalu patří. Děkujeme všem zúčastněným.

JAK POSKYTNOUT PRVNÍ POMOC DÍTĚTI 

Další z přednášek Rodinného centra nesla název "Jak poskytnout první pomoc dítěti". Lektor Bc. Tomáš Světlík předával cenné informace za pomoci názorných ukázek a pomůcek. Matky si například na figuríně miminka samy zkusily, jak provádět účinnou masáž srdce či dýchání z úst do úst. Přednáška proběhla v čase dopoledního klubu v pondělí 25. ledna 2016.

BOWLING

V sobotu 23. ledna 2016 se uskutečnil již tradiční společný bowling. Zázemím nám opět byla restaurace Bowling Sedmihorky, kde mnozí po skončení sportovního klání rádi ještě poseděli. Milé bylo i vyhlašování výsledků v jednotlivých kategoriích, jako ženy, muži, manželské páry a nejvyšší nához v jednom kole. Výhercům upřímně gratulujeme!

VÁNOČNÍ KONCERT

Vánoční koncert Ester Brožové s doprovodem kapely The Neons proběhl v neděli 20. 12. na faře Jednoty bratrské v Turnově. Byl příjemným zakončením celého roku 2015 a završením činnosti Rodinného centra v uplynulém roce. Návštěvníci měli možnost v neformální atmosféře při svíčkách a cukroví vyslechnout řadu autorských i několik převzatých písní. Odvážní dospělí a zejména malí posluchači ocenili možnost se k refrénům a známým hitům přidat. A dle slov účinkujících, i oni si koncert užili. Takže děkujeme!

MANŽELSKÉ VEČERY 

V sobotu 12. 12. 2015 jsme ukončili letošní podzimní běh Manželských večerů. Šlo o týdenní setkávání manželských a partnerských párů. Tato poslední, osmá lekce byla byla otevřená i pro nové páry, které tento kurs zajímá

NÁVŠTĚVA MIKULÁŠE

V sobotu 5.12. 2015 nás přišel v doprovodu andělů a čerta navštívit Mikuláš. Tento oblíbený obyčej vnímáme jako příležitost k rozdávání radosti a povzbuzení. A to se nám, jak doufáme, i tento rok podařilo. Na to, jak akce probíhala, se můžete podívat ve fotogalerii. Pokud budete chtít více fotografií svého dítěte kontaktuje nás, rádi vám je poskytneme  

DÁMSKÁ JÍZDA 

Ve čtvrtek 26. 11. 2015 se konala "Dámská jízda - výroba adventních věnců". Vytvořená díla si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

RITUÁLY V ŽIVOTĚ DÍTĚTE

V pondělí 2. 11. 2015 proběhla v Rodinném centru přednáška Rituály v životě dítěte. Přednášku vedl výchovný a psychologický poradce, biskup Jednoty bratrské Mgr. Evald Rucký Th.D. Ep.Fr. S manželkou Rut zodpověděli i všechny konkrétní dotazy. 

DÁMSKÁ JÍZDA 

Ve čtvrtek 15.října navečer proběhla v RC Dámská jízda ve znamení podzimního tvoření. Maminky měly možnost si v klidu a příjemné atmosféře vyrobit kytici z podzimních listů.

Textové pole

Milí rodiče, vzhledem k situaci a nařízení vlády bude v Deštníku od 22. 10. 2020 ZAVŘENO.

Přejeme hodně sil a zdraví.

Aktuální informace

Dle nařízení vlády se ve vnitřních prostorách může sejít maximálně 10 osob, tedy ani v našem centru se nás nemůže sejít víc.

Jsme nuceni zavést povinné přihlášení na klub. Nejlépe den předem se prosím přihlaste na email: bartova(zavináč)jbturnov.cz nebo na telefon 604 317 507.  

Program pro děti bude přizpůsoben aktuálním podmínkám provozu.

Stále platí povinnost ve vnitřních prostorách centra nosit roušku.

Program

Textové pole

Aktuální info

S potěšením vás informujeme, že od 2. června 2020 znovu otvíráme Rodinné centrum Deštník. 😊

Nevyhneme se však některým omezením: 

-        otevřeno bude v úterý 9:30 - 12:00 hodin a ve čtvrtek 15:00 - 18:00, pouze však za příznivého počasí, protože budeme využívat pouze zahradu (sociální zařízení bude možné použit). Sledujte proto vždy mail, FB- kde bude aktuální info.

-        před každou návštěvou je nutné se přihlásit na email: bartova(zav)jbturnov.cz, důvodem je omezená kapacita zahrady.

-        program pro děti bude uzpůsoben současným podmínkám provozu

březen

únor

Leden

ZDRAVÝ ÚSMĚV

Ve středu 7. 10. 2015 se v rámci dopoledního klubu Boudička konala přednáška na téma optimální péče o dětský chrup. Lektorka Alena Nováková nás seznámila s tím, jak nejlépe pečovat o zoubky svých dětí a ušetřit je tak případných nepříjemných zákroků u zubaře. Nechyběla ani názorná pohádka pro nejmenší o princezně Zubajdě. Každý účastník získal jako dárek vzorečky zubních past.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

V úterý 1. září proběhl v našem Rodinném centru Den otevřených dveří. Zájemci měli možnost prohlídky všech prostor RC, pro děti byly připraveny kreativní dílničky, rodiče mohli posedět u kávy či čaje a občerstvení domácí výroby. 

Vánoce

Program

Program

Manželské večery

Zveme vás na další ročník kurzu MANŽELSKÉ VEČERY. Kurz je určen pro manželské (partnerské) páry, které chtějí něco na svém vztahu změnit, nebo jen trávit užitečně společný čas.

První lekce proběhne v pátek 11. října 2019 od 18:30 hodin v prostorách Rodinného centra Deštník. Na tuto lekci se můžete přijít nezávazně podívat a teprve potom se rozhodnout, zda chcete celý kurz absolvovat.

Jak kurz probíhá: každá lekce má ústřední téma, viz přehled níže. Součástí každého setkání je večeře ve dvou, káva, čaj, zákusek, dále promluva na dané téma, nastolení otázek souvisejících s tématem, čas pro každý pár, kde si partneři v soukromí u svého stolu probírají jednotlivé otázky. Předností kurzu je, že uvedené, někdy i „ožehavé“ otázky řeší manželé v klidu u dobré večeře, tedy nikoliv ve chvíli, kdy nastanou a kdy emoce často vyřešení a dohodě brání. To, co manželé spolu řeší, probíhá pouze mezi nimi a nikdo další mezi ně nezasahuje. 

Cena celého kurzu pro pár je: 1800 Kč (v ceně 8 x 2 večeře, káva (čaj), zákusek, brožura účastníka kuru)

Cena samostatné první lekce pro pár: 200 Kč (večeře, káva (čaj), zákusek, kopie první lekce z brožury)

 Témata jednotlivých setkání: Budování pevných základů, Umění komunikace, Řešení konfliktů, Síla odpuštění, Rodiče a rodiče partnera, Dobrý sex, Láska v akci, Závěrečný večer - v čem spočívá hezké manželství.

Lekce budou probíhat jednou týdně od 18:30 do 21:30 ve čtvrtek (vyjma prvního setkání), je však možné domluvit se na jiném čase a dni jednotlivých lekcí.

V PŘÍPADĚ jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat:

email: sbor(zav)jbturnov.cz, tel. 604317507- Jitka Bártová

 

                                                               Přihlášky odesílejte emailem do 6. 10. 2019

 

září

Červen

Květen

Duben

březen

únor

Prosinec

      

Listopad

Manželské večery

KURZ MANŽELSKÉ VEČERY 

Zveme vás na další ročník tohoto kurzu. Kurz je určen pro manželské (partnerské) páry, které chtějí něco na svém vztahu změnit, nebo jen trávit užitečně společný čas.

První lekce proběhne v pátek 12. října 2018 od 18:30 hodin v prostorách Rodinného centra Deštník. Na tuto lekci se můžete přijít nezávazně podívat a teprve potom se rozhodnout, zda chcete celý kurz absolvovat.

Jak kurz probíhá: každá lekce má ústřední téma, viz přehled níže. Součástí každého setkání je večeře ve dvou, káva, čaj, zákusek, dále promluva na dané téma, nastolení otázek souvisejících s tématem, čas pro každý pár, kde si partneři v soukromí u svého stolu probírají jednotlivé otázky. Předností kurzu je, že uvedené, někdy i „ožehavé“ otázky řeší manželé v klidu u dobré večeře, tedy nikoliv ve chvíli, kdy nastanou a kdy emoce často vyřešení a dohodě brání. To, co manželé spolu řeší, probíhá pouze mezi nimi a nikdo další mezi ně nezasahuje.

Cena celého kurzu pro pár je: 1800 Kč (v ceně 8 x večeře, káva (čaj), zákusek, brožura účastníka kuru)

Cena samostatné první lekce pro pár: 180 Kč (pouze večeře, káva, zákusek)

 

 Témata jednotlivých setkání:  

Budování pevných základů

Umění komunikace

Řešení konfliktů

Síla odpuštění

Rodiče a rodiče partnera

Dobrý sex

 Láska v akci

 Závěrečný večer - v čem spočívá hezké manželství.

 

Lekce probíhají zpravidla jednou týdně v pátek od 18:30 do 21:30, je však možné domluvit se na jiném čase a dni konání jednotlivých lekcí.

 

 

                         V PŘÍPADĚ jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat:

                                 email: sbor(zav)jbturnov.cz, tel. 604317507- Jitka Bártová

 

                                  Přihlášky odesílejte emailem do 30. 9. 2018

 

program

září

Červenec - srpen

Program

                

               

       

Program

Program

program

program

Prosinec

Prosinec

Program Listopad

Program říjen

Manželské večery

KURZ MANŽELSKÉ VEČERY 

Zveme vás na další ročník tohoto kurzu. Kurz je určen pro manželské páry, které chtějí něco na svém vztahu změnit, nebo jen trávit užitečně společný čas.

První lekce proběhne ve čtvrtek 19. října 2017 od 19:00 hodin v prostorách Rodinného centra Deštník. Na tuto lekci se můžete přijít nezávazně podívat a teprve potom se rozhodnout, zda chcete celý kurz absolvovat.

Jak kurz probíhá: každá lekce má ústřední téma, viz přehled níže.

Součástí každého setkání je večeře ve dvou, káva, čaj, zákusek, dále promluva na dané téma, nastolení otázek souvisejících s tématem, čas pro každý pár, kde si partneři v soukromí u svého stolu probírají jednotlivé otázky. Předností kurzu je, že uvedené, někdy i „ožehavé“ otázky řeší manželé v klidu u dobré večeře, tedy nikoliv ve chvíli, kdy nastanou a kdy emoce často vyřešení a dohodě brání. To, co manželé spolu řeší, probíhá pouze mezi nimi a nikdo další mezi ně nezasahuje.

Cena celého kurzu pro pár je: 1600Kč (v ceně 8x večeře, káva (čaj), zákusek, brožura účastníka kuru)

Cena samostatné první lekce pro pár: 180 Kč (pouze večeře, káva, zákusek)

 

 Termíny a témata jednotlivých setkání: (v případě, že by vám termíny nevyhovovaly, nenechte se odradit, změna je možná)

  19. 10. 2017  Budování pevných základů

26. 10. 2017  Umění komunikace

  2. 11. 2017  Řešení konfliktů

9. 11. 2017  Síla odpuštění

16. 11. 2017  Rodiče a rodiče partnera

23. 11. 2017  Dobrý sex

  30. 11. 2017  Láska v akci

  7. 12. 2017  Závěrečný večer - v čem spočívá hezké manželství.

      Vždy od 19: 00 do 21:30 hodin.

 

V PŘÍPADĚ jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat

 Přihlášky odesílejte emailem do 10. 10. 2017

 

program září

V úterý 26. září bude výjimečně zavřeno. Těšíme se na vás opět v dalších dnech. 

Prázdniny

Program červen

Zveme vás na nedělní GRILOVAČKU.

 25. června od 16:00 hodin na zahradě Rodinného centra Deštník. Za teplého počasí na děti čeká bazének a vodní hry 

S sebou: Dobrou náladu a něco na gril 

Dětský den

PROGRAM

PŘEDNÁŠKA

PROGRAM

VÝJEZD PRO RODINY S DĚTMI

21. – 23. října 2016 Penzion Maxov 707, Dolní Maxov 707

Během pobytu vás čeká spousta povídání, zábavy, výlety do okolí, kreativní tvoření…

Ubytování: 

Penzion Maxov 707 – ubytování je ve dvoulůžkových až šestilůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, TV a internetovým připojením. Penzion vybavený pro rodiny s dětmi, na zahradě je pěkné hřiště. Zde se můžete podívat na foto: https://www.hotelscombined.com/Hotel/Penzion_Maxov_707.htm

cena ubytování (za 2 noci) – dospělý 460 Kč, dítě nad 3 roky 260 Kč, dítě do 3 let zdarma

Stravování:

obědy budou zajištěny v penzionu, snídaně a večeře z vlastních zdrojů.  Po dohodě je možné si v penzionu objednat i snídani a večeři.

cena oběda: 60 Kč dospělá porce, 42 Kč dětská porce

V případě zájmu se přihlaste nejpozději do 18. 9. 2016 u Jitky Bártové, tel.: 604 317 507, email: bartova(zav)jbturnov.cz

Zálohu ve výši 500 Kč uhraďte nejpozději do 18. 9. 2016 na účet 2100112519/2010, v.s. 092016, do zprávy pro příjemce uveďte své příjmení. Zálohu je možné uhradit i hotově u Jitky Bártové.

  KURZ MANŽELSKÉ VEČERY 

První lekce proběhne v pátek 14. října 2016 od 19:00 hodin v prostorách Rodinného centra Deštník. Na tuto lekci se můžete přijít nezávazně podívat a teprve potom se rozhodnout, zda chcete celý kurz absolvovat.

Jak kurz probíhá: každá lekce má ústřední téma, viz přehled níže.

Součástí každého setkání je večeře ve dvou, káva, čaj, zákusek, dále promluva na dané téma, nastolení otázek souvisejících s tématem, čas pro každý pár, kde si partneři v soukromí u svého stolu probírají jednotlivé otázky. Předností kurzu je, že uvedené, někdy i „ožehavé“ otázky řeší manželé v klidu u dobré večeře, tedy nikoliv ve chvíli, kdy nastanou a kdy emoce často vyřešení a dohodě brání. To, co manželé spolu řeší, probíhá pouze mezi nimi a nikdo další mezi ně nezasahuje.

Cena celého kurzu pro pár je: 1600Kč (v ceně 8x večeře, káva (čaj), zákusek, brožura účastníka kuru)

Cena samostatné první lekce pro pár: 180 Kč (pouze večeře, káva, zákusek)

 

 Termíny a témata jednotlivých setkání: (v případě, že by vám termíny nevyhovovali, nenechte se odradit, změna je možná J)

  7. 10. 2016  Budování pevných základů

14. 10. 2016  Umění komunikace

  4. 11. 2016  Řešení konfliktů

11. 11. 2016  Síla odpuštění

18. 11. 2016  Rodiče a rodiče partnera

25. 11. 2016  Dobrý sex

  2. 12. 2016  Láska v akci

  9. 12. 2016  Závěrečný večer - v čem spočívá hezké manželství.

      Vždy od 19: 00 do 21:30 hodin.

 

V PŘÍPADĚ ZÁJMU SE PŘIHLASTE DO 18. 9. 2016